loading
  • W lutym Opel zanotował 9,5% wzrostu
  • Wzrost sprzedaży marki o 4,9% po pierwszych dwóch miesiącach roku
  • Znaczne zwiększenie udziałów w rynku samochodów dostawczych Opla

Opel notuje wzrosty sprzedaży w Polsce po pierwszych dwóch miesiącach rokuWarszawa. W lutym sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 3 076[1] samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t. W porównaniu do lutego ubiegłego roku wzrost wyniósł 9,5% (2 810 sztuk w 2018 roku). Łącznie w pierwszych dwóch miesiącach tego roku do klientów trafiło 6 709 samochodów marki Opel, czyli o 4,9% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, który zakończył się wynikiem na poziomie 6 397 sztuk. Marka zwiększyła również udziały w rynku z 6,53% w 2018 roku do 6,69% obecnie.

„Po pierwszych dwóch miesiącach bieżącego roku marka Opel zwiększyła zarówno sprzedaż jak i udziały w rynku. Nasze bestsellery – Astra i Corsa – tradycyjnie utrzymują wysokie pozycje w swoich segmentach. Szczególnie cieszy mnie coraz większa popularność naszych najnowszych modeli – Crosslanda X, Grandlanda X oraz Combo.” – powiedział Grzegorz Handzlik, dyrektor marki Opel w Polsce.

Liderem sprzedaży w gamie marki Opel po pierwszych dwóch miesiącach roku jest Astra, której łączna sprzedaż wyniosła 2 419 sztuk. Na drugim miejscu w rankingu modeli uplasowała się Corsa z wynikiem 1 446 egzemplarzy. Trzecie miejsce przypadło modelowi Mokka X – 592 sztuki.

Świetny łączny wynik odnotowały modele z Rodziny X, czyli modne SUVy i crossovery marki Opel: Crossland X, Mokka X oraz Grandland X. Ich sprzedaż wzrosła aż o 24% w stosunku do roku poprzedniego.

Jeszcze większym wzrostem może pochwalić się najnowszy model Opla – Combo. Łącznie sprzedaż tego modelu – w wersji osobowej i dostawczej – wzrosła ponad trzykrotnie, ze 110 sztuk w 2018 roku do 353 egzemplarzy w bieżącym roku.

Opel osiągnął bardzo dobre wyniki również w segmencie samochodów dostawczych. Łącznie od początku roku sprzedanych zostało 616 dostawczych Opli, czyli aż o 44,6% więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku (426 sztuk). Wzrósł także udział w rynku marki w tym segmencie z 4,40% w 2018 roku do 5,81% obecnie, czyli aż o 1,41 pp.

W lutym najchętniej wybieranym samochodem dostawczym w gamie Opla był model Movano, który zanotował aż 32% wzrostu w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Kumulatywna sprzedaż Movano po dwóch miesiącach wyniosła 322 sztuki i jest o 38%, czyli 89 sztuk wyższa niż w ubiegłym roku.

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

[1] Dane wg PZPM na podstawie CEP

Do góry