loading

 

  • Opel Corsa-e Rally: dostawa samochodów do klientów zgodnie z planem od października 2020 r.
  • Próba generalna: test dla wszystkich uczestników Pucharu podczas Rajdu Sulingen w listopadzie 2020 r.
  • Od wiosny 2021 r.: rozpoczyna się pierwszy na świecie elektryczny rajdowy puchar jednej marki

 

Rüsselsheim.  Pandemia koronawirusa wpłynęła również na przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup. Anulowanie imprez i Rajdowych Mistrzostw Niemiec 2020 zmusiły osoby odpowiedzialne w Oplu i ADAC do zmiany planów kalendarzowych. W bieżącym roku atrakcyjny program imprez testowych i promocyjnych będzie sygnałem startowym do pierwszego na świecie elektrycznego rajdowego pucharu jednej marki, zanim od wiosny 2021 roku po raz pierwszy zostaną przyznane punkty i nagrody pieniężne.

W 2020 roku kibice rajdu nadal będą mogli zobaczyć w akcji Opla Corsę-e Rally o mocy 136 KM. Opel Motorsport testuje dwa pojazdy w fazie rozwoju w kilku próbnych przejazdach. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy Pucharu mają również możliwość przetestowania swoich samochodów podczas „ADAC Rallye Rund um die Sulinger Bärenklaue” 20 i 21 listopada w warunkach konkurencji. Dostawa samochodów do klientów planowana jest na koniec października 2020 roku.

„Ponownie opracowaliśmy kalendarz ADAC Opel e-Rally Cup, ponieważ wiele z imprez zaplanowanych w tym roku na testy i zawody nie mogło się odbyć. Nasi uczestnicy muszą nie tylko zapoznać się z nowym samochodem, ale także z nową technologią i dlatego potrzebują solidnego czasu na przygotowania. Między wiosną a jesienią 2021 roku planowany jest regularny sezon z ośmioma imprezami”, powiedział dyrektor ADAC Motorsport Thomas Voss.

Dyrektor Opla Motorsport Jörg Schrott dodaje: „Przygotowania do ADAC Opel e-Rally Cup są nadal w toku. Nasz program składa się z przejazdów testowych podczas rajdów krajowych i międzynarodowych, jak również różnych opcji testowych dla naszych zespołów – klientów, aby mogli rozpocząć pierwszy pełny sezon pucharowy, w pełni przygotowani, wiosną 2021 roku. Pierwsze jazdy testowe na „prawdziwych” odcinkach specjalnych pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze. Corsa-e Rally ma doskonałe właściwości jezdne i sprawia wiele radości – zarówno widzom, jak i kierowcom. Z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy i oficjalny start w przyszłym roku.”

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Do góry