loading

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, w uznaniu za udane połączenie na polskim rynku dwóch organizacji – Groupe PSA i Opla, został wyróżniony tytułem Moto Menedżera Roku. Nagrodę odebrał z rąk Cezarego Szymanka, redaktora naczelnego rp.pl (Rzeczpospolita) podczas Poznań Motor Show 2019.

„Ubiegły rok stał pod znakiem dołączenia marki Opel do Groupe PSA. To zawsze wyzwanie, bo trzeba wykorzystać to, co jest najlepsze w każdej organizacji. Kluczowe jest tu wykorzystanie potencjału ludzi i to się doskonale udało.” – powiedział Wojciech Mieczkowski. „Udana fuzja to jednak nie wszystko. Bycie menedżerem w tej branży oznacza dzisiaj zupełnie nowe wyzwania, których kumulacji w takiej skali nie obserwowaliśmy do tej pory. Elektryfikacja, nowe bardzo restrykcyjne normy emisji, zmiany sposobów sprzedaży, postępująca autonomiczność samochodów oraz rosnące oczekiwania klientów wobec produktów. To wszystko wpływa na rynek i na to, jak trzeba na nim funkcjonować. Wyzwań dla menedżerów motoryzacji będzie na pewno coraz więcej. Musimy się do nich dostosować, żeby wygrywać.” – dodał Mieczkowski.

Wojciech Mieczkowski obchodzi w tym roku rocznicę 25-lecia pracy w branży motoryzacyjnej. Od 1 sierpnia 2018 roku pełni funkcję dyrektora generalnego Groupe PSA w Polsce. Grupa, do której należą marki Peugeot, Citroën, DS, Opel oraz Free2Move jest jedną z największych  na polskim rynku motoryzacyjnym. W 2018 roku łączna sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych do 3,5t Groupe PSA w Polsce przekroczyła liczbę ponad 75 000 sztuk, a udział w rynku osiągnął poziom 12,53%.

Do góry